Çin, elektrikli araçların güç talebini yönetme planlarını duyurdu
Çin Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu, elektrikli araçların elektrik şebekesine entegrasyonunun güçlendirilmesine ilişkin yeni kurallar yayınladı.
Çin Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu tarafından yayınlanan bildiride, 2025 yılına kadar yeni elektrikli araçların şebekeye entegrasyonunu düzenleyen ilk teknik standartların oluşturulması çağrısında bulunuluyor.
Climate Home News tarafından yayınlanan habere göre, yeni elektrikli araçların artan popülaritesi nedeniyle elektrik talebi artarken, milyonlarca insan aynı anda şarj etmek için araçlarını şarja taktığından, hükümetler ve diğer paydaşlar güç ağlarının aşırı yüklenmesini önlemek için çözümler arıyor.

Yoğun olmayan saatlerde şarj ve milyonlarca elektrikli araç sahibinin araç pillerinin suyunu yoğun saatlerde şebeke operatörlerine geri satabildiği ‘araçtan şebekeye’ şarj, potansiyel çözümler olarak görülüyor.
Brattle Group analisti Ryan Hledik geçen yıl Climate Home’a verdiği demeçte, yoğun olmayan saatlerde şarjın elektrikli araç kullanımını daha ucuz ve dolayısıyla daha yaygın hale getireceğini söyledi. Ancak araçtan şebekeye teknolojisinin ve iş dünyasının henüz başlangıç ??aşamasında olduğu konusunda uyardı.

Komisyon’a göre Çin, elektrikli araçların güç sistemine entegrasyonu yoluyla en yüksek güç talebini yönetmek için bu stratejileri kullanmayı amaçlıyor.

Komisyon, 2025 yılına kadar Yangtze Nehri Deltası, Pearl Nehri Deltası, Pekin, Sichuan ve Chongqing dahil olmak üzere araç-şebeke entegrasyonu koşullarının nispeten olgunlaştığı bölgelerde 50’den fazla pilot program oluşturacağını söyledi.
Google anahtar kelimeler : Elektrik aaç şarj istasyonu kompanzasyon etkisi, Elektrikli şarj cihazlarının kompanzasyona etkisi, Elektrikli araçları güneş panelleri ile şarj etmek, şarj istasyonu ve kapasitif etki, Elektrik yüksek gerilim işletme sorumluluğu, 22kW Şarj istasyonu, 180kW şarj istasyonu********************************************************************************************